Агротехнології: техніка для нульової обробки грунту

Ще з давніх часів фермери використовували плужну обробку грунту (і зараз купити плуг - одне з перших завдань більшості фермерів), вважаючи її основним способом боротьби з бур'янами. Однак вченими був доведений той факт, що щорічна глибока обробка грунту завдає непоправної шкоди: посилюються ерозійні процеси, спостерігається зниження вмісту органічних речовин, скорочується кількість ґрунтових мікроорганізмів, корисних комах і дощових черв'яків. І найголовніше - глибока обробка грунту призводить до втрати вологи в орному шарі.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що традиційний спосіб обробки землі призводить до деградування грунту і зниження родючості. Для усунення цих негативних наслідків необхідний абсолютно новий підхід в обробці грунту.

У 21 столітті кількість країн і регіонів, де застосовується так звана нульова технологія обробки грунту, стає дедалі більше. Цей спосіб вперше почали застосовувати в Америці ще в середині 20 століття.

3 основні принципу цієї технології:

1. Мінімальна обробка грунту.
2. Впровадження сівозміни і чергування культур.
3. Збереження рослинних залишків на поверхні грунту.

Якщо раніше до посіву фермери несли чималі витрати, оскільки складно було економити паливо на вирівнюванні землі, переорюванні, створенні грядок, боронування та ін., то зараз одна сівалка може виконувати відразу кілька операцій. У цьому також є великий економний ефект. Якщо на обробку грунту за традиційною технологією, щоб виростити ту чи іншу культуру, палива йде від 50 до 70 л / га, то при нульовій технології - до 20 л / га.

Сівалка прямого посіву прорізає рослинні залишки, роблячи в грунті щілину необхідної глибини з акуратним висаджуванням насіння і подальшим закриттям насіннєвого ложа. Зі шкідниками та бур'янами перші три роки необхідно боротися за допомогою пестицидів і гербіцидів. Рослинні залишки зберігають вологу, захищають поле від сонця, від водної та вітрової ерозії.

Отже, резюмуючи, назвемо основні переваги нульової технології:
- економна ефективність;
- висока продуктивність праці;
- рентабельність при зменшенні витрат;
- зростання родючості грунту;
- зниження ерозії ґрунту;
- утримання вологи в грунті;
- збільшення врожайності вирощуваних культур.

Для багатьох фермерів економічний аспект є найбільш пріоритетним. Працюючи за цією технологією, необхідний мінімальний набір техніки - сівалка, обприскувач і комбайн (John Deere 2066, Claas Lexion 410).

Купити спецтехніку (нову і стару) за вигідною ціною пропонує компанія "Агро Техніка". За допомогою сівалки John Deere 1890, наприклад, можна висадити такі культури, як соняшник, рапс, пшениця, льон, соя, горох та інше. Техніка John Deere, наприклад, проста в управлінні, регулюванні, здатна за день засіяти до 60 га зернових культур.